Генеральне консульство України в Кракові

, Київ 08:27

Вшанування 70-ї річниці «Операції Вісла»

22 травня, 09:43

Вшанування 70-ї річниці «Операції Вісла»

12 травня ц.р. у м. Кракові відбулися урочистості з нагоди 70-ї річниці «Операції Вісла» організовані Генеральним консульством України в Кракові за сприянням греко-католицької парафії в Кракові, об’єднанням Лемків, фундацією св. Володимира, фундацією «Зустріч» та української громади у приміщенні музею японського мистецтва та техніки.

Церемонію відкриття розпочато зверненням Генерального консула України в Кракові О.С.Мандюка до української громади та учасників заходу щодо історії, а також наслідків рішень комуністичної польської влади та сталінського режиму, про насильне переселення українців із рідних земель до північних та західних регіонів Польщі.

Участь у заході взяли представники дипломатичного корпусу акредитованого у м. Кракові, керівництво органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування.

З метою донесення до громадськості обставин трагічних подій
1947 року, перед учасниками заходу виступив з доповіддю професор історії, науковий співробітник університету в м. Зелена Гура Б.Гальчак.

В рамках проведення урочистостей відбулися виступи дітей дошкільного віку з пункту навчання української мови, парохіяльного хору при храмі Воздвиження Чесного Хреста, дитячо-молодіжного ансамблю «Лемківський перстеник» (м.Гладишув, РП), випускниці перемиської української школи ім.М.Шашкевича, студентки Музичної академії у Кракові Ю.Блюй, театральної групи «ПоприВсе» (м.Перемишль, РП), а також голови світової федерації українських лемківських об’єднань, наукового працівника ЛНУ ім.І.Франка С.Федини.

Останні новини

Відзначення 26-ї річниці Незалежності України | 19 вересня, 17:07

Відзначення 26-ї річниці Незалежності України

Відкриття Почесного консульства України в м. Ополе | 19 вересня, 17:03

Відкриття Почесного консульства України в м. Ополе

XXVII Економічний форум в Криниці-Здруй | 13 вересня, 10:42

XXVII Економічний форум в Криниці-Здруй

Відзначення 26-ї річниці Незалежності України та "Дня України" | 30 серпня, 15:55

Відзначення  26-ї річниці Незалежності України та  "Дня України"

Відкриття виставки «Львів в графіці» | 30 серпня, 15:52

Відкриття  виставки «Львів в графіці»