Портал в режимі тестування та наповнення
Запитання-відповіді
Опубліковано 05 травня 2015 року о 11:54

Закінчився термін дії  національної довгострокової візи типу «D» на території Республіки Польща. Чи діє безвіз?

За наявності біометричного паспорта, після закінчення терміну дії візи або карти побиту, Ви можете перебувати на території Європейського союзу терміном до 90 днів (якщо вказаний ліміт Ви не використали раніше). Виїзд на територію України при цьому не обов'язковий.

Більше деталей від Прикордонної служби Республіки Польща за посиланням.


Чи українець з польською національною візою, дійсну протягом 1 року, може виїжджати до інших країн Шенгенського простору?

Громадяни України, які мають національну візу типу «D», можуть подорожувати до інших країн Шенгенського простору на період до трьох місяців упродовж 6 місяців, якщо вони дотримаються таких вимог:

- мають дійсний паспортний документ;

- мають страхівку, якв охоплює весь термін запланованого перебування  і діє на території країнах Шенгенського простору;

- можуть обґрунтувати мету поїздки та запланованого перебування, мають достатні засоби для забезпечення свого існування під час запланованого перебування і повернення до країни свого походження або на транзит до третьої країни, до якої ця особа має гарантований в’їзд, або якщо такі особи в стані легально отримати вищезазначені кошти;

- їх дані не фігурують у Шенгенській інформаційній системі в цілях відмови у в’їзді;

- вони не вважаються особами, які загрожують громадському порядкові чи національній безпеці або міжнародним відносинам Польщі.

 

Як перевірити тривалість перебування особи в іншій, ніж Польща країні Шенген-зони, якщо така особа має національну польську візу або дозвіл на проживання в Польщі?

Особа, яка має національну польську візу або дозвіл на проживання в Польщі, може перебувати в іншій країні Шенгенської зони до 3 місяців протягом 6 місяців, з дня першого в’їзду (при деяких обставинах винятком з цього правила можуть бути особи, які мають дозвіл на перебування довготермінового резидента ЕС).

У зв'язку з тим, що в Шенгенській зоні скасований прикордонний контроль осіб, які перетинають кордони між державами-членами ЄС, якщо людина їде на машині або автобусі, немає чіткої процедури перевірки тривалості її перебування в Шенгенській зоні. Під час подорожі літаком термін перебування може бути перевірений, так як дані особи вводяться в систему прикордонного контролю в аеропорту.

Варто пам'ятати, що особа, яка перевищує дозволене 3-місячне перебування, робить це виключно на свій страх і ризик. Перебування на території держави Шенгенської зони (іншого ніж те, яке видало національну візу або тимчасове проживання для іноземця) після дозволеного терміну перебування на його території (3 місяці протягом 6 місяців з дня першого в'їзду) може бути підставою для видачі рішення про видворення з території цієї країни і заборону в'їзду в до країн Шенгенського простору.

 

Як скоро після закінчення терміну дії візи, іноземець може подати заяву на отримання нової візи?

 

Візову заяву слід подати не раніше, ніж за 3 місяці до планованої поїздки.

Особа з багаторазовою візою, дійсною протягом не менше 6 місяців, може подати заяву на нову візу до закінчення терміну дії цієї візи. Термін дії нової візи має розпочатися не раніше, ніж дата закінчення терміну дії попередньої візи - тому що не можна мати двох віз на один і той же період часу (наприклад, якщо віза дійсна до 15 серпня, термін дії нової візи повинен початися з 16 серпня).

 

Які мінімальні фінансові кошти повинен мати іноземець, в'їжджаючи в Польщу?

Іноземець,  який приїжджає до Польщі на час перебування більший, ніж 3 дні повинен володіти фінансовими засобами на своє утримання, на покриття видатків на проживання, харчування, транзит і повернення до держави походження, у сумів щонайменше 100 зл. на кожен день планованого перебування або рівновартість цієї суми в іноземній валюті.

Іноземець, що в'їжджає в Польщу з метою початку або продовження навчання, участі в наукових дослідженнях, повинен мати для покриття витрат на проживання та харчування в Польщі мінімальну суму у розмірі 543 злотих на кожен місяць перебування впродовж 15 місяців перебування (у разі наукових досліджень – впродовж 12 місяців) або за увесь період перебування в Польщі, якщо його перебування триватиме менше 15(12) місяців, якщо він живе окремо, або мінімум 457 злотих на місяць на члена сім'ї, якщо іноземець перебуває в Польщі з сім'єю.

Замість необхідної суми в злотих, іноземець може мати еквівалент вказаних сум в іноземних валютах. 

Додатково іноземець повинен мати зворотний квиток до країни походження або фінансові кошти на придбання такого квитка в розмірі:

 • 200 злотих, якщо іноземець прибув з країни, що межує з Польщею;
 • 500 злотих, якщо іноземець прибув з країни-члена ЄС, що не межує з Польщею;
 • 2500 злотих, якщо іноземець прибув з країни, що не є членом ЄС та не межує з Польщею;

Документами, що підтверджують можливість отримання необхідних фінансових коштів, можуть бути, наприклад:

 • дорожній чек;
 • довідка про розмір ліміту на кредитній карті, видана банком, що видав кредитну карту;
 • довідка про наявність коштів на рахунку у банку з місцезнаходженням на території Польщі;
 • оригінал запрошення;
 • у випадку студентів – довідка про надання державної або зарубіжної стипендії;
 • довідка про працевлаштування та заробітну плату.

 

Іноземець має дійсну візу, видану на підставі заяви про намір доручити роботу. Іноземець хоче змінити мету перебування і приїхати до Польщі в туристичних цілях. Що робити в цьому випадку?

Є можливість анулювати попередню візу і отримати нову візу з іншою метою, однак обгрунтування кожної заяви розглядається за кожним разом індивідуально польським консулом.

 

Чи можна в Польщі продовжити студентську візу на черговий рік?

Ні. Візу в Польщу можна продовжити тільки при певних виняткових обставинах. У разі навчання у ВУЗі, можна подати заяву на тимчасове проживання (дозвіл на тимчасове перебування). Документи мають бути подані під час легального перебування іноземця в Польщі. Якщо у іноземця, який подав документи на дозвіл на тимчасове перебування закінчиться віза, то воєводське управління поставить печатку в паспорті іноземця, на основі якої іноземець зможе перебувати в Польщі легально, очікуючи на рішення воєводи щодо надання дозволу на проживання. Очікуючи на рішення щодо надання дозволу на продивання іноземець не має права виїжджати до інших країн Шенгенського простору. 

 

Як продовжити робочу візу в Польщі?

Якщо іноземець має дозвіл на роботу або заяву про намір доручити роботу іноземцю, він може також подати документи на отримання дозволу на тимчасове перебування та працю. 

 

Мій чоловік громадянин Польщі. Закінчився термін дії мого дозволу на проживання. Чи повинен мій чоловік надіслати мені запрошення, на підставі якого я зможу отримати візу до Польщі?

Якщо закінчився термін дії Вашого тимчасового перебування і Ви виїхали з Польщі до закінчення терміну дії цього перебування, Ви можете подати заяву на візу в консульстві РП на підставі запрошення, яке повинен оформити громадянин Польщі (в цьому випадку Ваш чоловік). Після отримання візи та приїзду до Польщі Ви можете подати заяву на дозвіл на тимчасове перебування на підставі одруження. 

 

Чи повинна особа, яка запрошує іноземця в Польщу мати банківський рахунок?

Особа, яка запрошує іноземця в Польщу не повинна мати банківського рахунку, але така особа повинна представити документ, що підтверджує можливість покриття витрат, пов'язаних з перебуванням іноземця у Польщі. Це може бути виписка з рахунку, а може бути просто трудовий договір з вказаною сумою винагороди.

 

У мене є дозвіл на проживання. Чи може мій син скористатися якимись пільгами, пов'язаними з організацією його приїзду до Польщі?

Щоб приїхати до Польщі, Ваш син повинен мати візу або інший документ, що дозволяє перетинати кордон (наприклад, дозвіл на проживання). Якщо у Вас є дозвіл на проживання на підставі дозволу на поселення або на підставі дозволу на перебування довготермінового резидента ЄС або Ви проживаєте в Польщі легально і безперервно протягом не менше 5 років, Ви можете оформити для сина запрошення до Польщі. На підставі цього запрошення Ваш син зможе подати заяву на візу в країні його походження.

 

Моя віза закінчується за 20 днів. У мене немає можливості повернутися в Україну і подати документи на отримання нової візи в консульствіЧи можу я отримати національну візу у Польщі?

Як правило, візу отримують у польському консульстві. Візу у Польщі можна продовжити лише у виняткових ситуаціях, напр., у випадку важкої хвороби, яка робить неможливим вчасний виїзд. Таким чином, якщо Ваша віза ще дійсна протягом 20 днів, то щоб перебувати легально в Польщі після закінчення терміну її дії, Ви повинні виїхати з Польщі і отримати нову візу у польському консульстві.

Під час легального перебування у Польщі (тобто протягом найближчих 20 днів) Ви можете також у Польщі подати документи у відповідне до Вашого місця проживання воєводське управління про надання дозволу на тимчасове перебування. 

На який максимальний строк може бути видане запрошення для іноземця у Польщу? Чи якщо запрошення буде видане на рік, то іноземець також отримає візу на рік?

Запрошення у Польщу може бути видане на строк не більше 1 року. Проте запрошення видане на 1 рік не гарантує отримання візи на той же час, на який було видано запрошення. Рішення у справі терміну, на який видається віза, приймається консулом, який бере до уваги всі обставини, які обґрунтовують тривалість перебування у Польщі.

Термін дії візи не може перевищувати строк, на який видано запрошення, він може бути таким самим або коротшим. Це пов'язано з тим, що особа, яка запрошує, зобов'язується покрити витрати на утримання іноземця під час його перебування у Польщі та його повернення в країну його походження, або проживання протягом терміну дії запрошення.

Якщо запрошення було видане на термін більше 3 місяців, то іноземець повинен подати заяву на отримання польської національної візи, якщо менше 3 місяців – то на шенгенську візу. На підставі національної або шенгенської візи іноземець матиме можливість подорожувати в інші країни Шенгенської угоди до трьох місяців у півріччі з метою туризму.

 

Якщо у мене є польська національна віза з кількістю в’їздів «01», чи можу я на підставі цієї візи подорожувати до інших країн Шенгенського простору?

Кількість в’їздів на візі вказує кількість в’їздів до Шенгенського простору. Якщо у Вас національна чи шенгенська віза з одним в’їздом, це означає, що Ви можете в’їхати у Шенгенську зону тільки 1 раз, тобто, можете в’їхати у Польщу і подорожувати іншими країнами Шенгенської зони, не залишаючи її. Якщо Ви виїдете поза межі Шенгенської зони, то на основі цієї візи Ви не зможете вдруге в’їхати до Польщі чи іншої країни Шенгенського простору.

Національна або шенгенська віза з кількістю в’їздів MULTI означає, що у Вас необмежена кількість в’їздів в Шенгенську зону в період дії візи.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux