• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • Polski
Підтвердження дійсності посвідчення водія
Опубліковано 20 листопада 2020 року о 10:00

Для того, щоб здійснити заміну українського посвідчення водія на польський відповідник, Вам необхідно:

1. Звернутися з відповідним клопотанням до органу місцевого самоврядування за місцем Вашого проживання (Urząd Miejski, Starostwo Powiatowe)

2. Подати пакет необхідних документів - за переліком документів необхідно звертатися безпосередньо до органу, в якому Ви будете подавати документи.

ВАЖЛИВО: до пакету документів необхідно обов'язково долучити квитанцію про сплату консульського збору, копію посвідчення водія, згоду на обробку персональних даних.

Консульський збір стягується окремо та ніяк не пов'язаний з іншими адміністративними оплатами органів Республіки Польща.

1. Після прийняття документів, орган місцевого самоврядування Республіки Польща звертається до консульства з проханням підтвердити/спростувати інформацію про дійсність посвідчення водія.

2. Консульством оформлюється відповідне звернення на адресу органу видачі посвідчення.

3. Після отримання відповіді з України, консульство надсилає інформацію з підтвердженням/спростуванням дійсності посвідчення водія польській стороні.

 Термін розгляду справи консульством: У випадку наявності повного пакету документів, оформлення консульством звернення на адресу компетентних органів України займає від 1 до 3 робочих днів.

Термін розгляду справи українськими або польськими компетентними органамиКонсульство не може нести відповідальність за період розгляду справи українськими чи польськими компетентними органами. У випадку, якщо відповідь від української чи польської сторони не надходить довгий період часу, консульство може повторно звернутися з проханням пришвидшити опрацювання звернення (детальніше у розділі "Причини затримок у наданні відповіді" нижче).

Інформуємо, що МЗС України розпочато розширену тестову експлуатацію модуля «е-Довідки». Відтепер заявники зможуть подавати документи для отримання довідки про підтвердження дійсності посвідчення водія (лише щодо посвідчень, виданих з 01.01.2012) в електронному вигляді (без відвідування консульської установи).

Для дистанційної подачі документів заявниками реалізовано можливість входу за допомогою авторизації через електронну адресу, або з використанням кваліфікованого електронного підпису через id.gov.ua.

Інструкція та посилання для отримання послуги за цим посиланням.

Консульський збір за оформлення довідки з інформацією про дійсність посвідчення водія складає 125 PLN 

Консульський збір стягується під час подачі документів в органі місцевого самоврядування Республіки Польща.

Звертаємо Вашу увагу на те, що консульський збір стягується відповідно до тарифу, встановленого МЗС України за витребування інформації від компетентних органів України та оформлення відповідної довідки. Консульський збір стягується окремо та ніяк не пов'язаний з іншими адміністративними оплатами органів Республіки Польща.
У зв'язку з недавнім оновленням тарифів консульського збору та супроводжуючими цей процес непорозуміннями, просимо пам'ятати про те, що тарифи консульського збору періодично оновлюються МЗС України, про що консульство завжди інформує завчасно на своїх офіційний інтернет-ресурсах. 

Термін розгляду справи консульством: у випадку наявності повного пакету документів, оформлення консульством звернення на адресу компетентних органів України займає від 1 до 3 робочих днів.

Термін розгляду справи українськими або польськими компетентними органами: консульство не може нести відповідальність за період розгляду справи українськими чи польськими компетентними органами, У випадку, якщо відповідь від української чи польської сторони не надходить довгий період часу, консульство може повторно звернутися з проханням пришвидшити опрацювання звернення (детальніше у розділі "Причини затримок у наданні відповіді" нижче).

ГКУ в Кракові не може нести відповідальності за термін доставки кореспонденції від нашої установи до органу, до якого звертається заявник і зворотно, а також за дії польського поштового оператора – суб’єкта підприємницької діяльності на території РП.

1. Відсутній повний пакет документів

Для того, щоб консульство підготувало звернення на адресу органу видачі посвідчення з проханням підтвердити його дійсність, необхідно надати повний пакет документів (у т.ч. згоду на обробку персональних даних, копію посвідчення водія та підтвердження оплати консульського збору).


2. Відсутнє підтвердження оплати консульського збору, або сума оплати не відповідає актуальним тарифам

Звертаємо Вашу увагу на те, що з 01 травня 2020 року запроваджено нові тарифи консульського збору, відповідно до яких консульський збір за оформлення довідки з інформацією про дійсність посвідчення водія складає 125 PLN


3. Термін розгляду Вашої справи компетентними органами Республіки Польща чи України продовжено

У випадку наявності повного пакету документів, оформлення консульством звернення на адресу компетентних органів України займає від 1 до 3 робочих днів.

Затримки при розгляді Вашої справи компетентними органами Республіки Польща чи України можуть виникнути у випадку необхідності з'ясування додаткових обставин Вашої справи або через технічні несправності.

Консульство не може нести відповідальність за період розгляду справи українськими чи польськими компетентними органами. У випадку, якщо відповідь від української сторони не надходить довгий період часу, консульством оформлюється повторний запит з проханням пришвидшити опрацювання звернення.


4. Доставка поштових відправень затримується з незалежних від консульства причин. 

ГКУ в Кракові не може нести відповідальності за термін доставки кореспонденції від нашої установи до органу, до якого звертається заявник і зворотно, а також за дії польського поштового оператора – суб’єкта підприємницької діяльності на території РП.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux