• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • Polski
Реєстрація шлюбу
Опубліковано 05 грудня 2023 року о 19:11

Консул здійснює реєстрацію шлюбу виключно між громадянами України, які на законних підставах проживають на території Республіки Польща

(Для реєстрації шлюбу з громадянином іноземної держави потрібно звертатись до відповідних органів держави перебування).

Шлюб можна реєструвати після досягнення шлюбного віку (18 років). До досягнення шлюбного віку шлюб можна зареєструвати лише за рішенням суду.

Для реєстрації шлюбу у Генеральному України у Кракові подаються:

1. Заява про реєстрацію шлюбу zayava-pro-shlyub-2-sayt.pdf (заповнюється кожним із заявників особисто, в присутності консула); 

2. Заява про підтвердження сімейного стану засвідчена дипломатичним представництвом чи консульською установою України shlyub.docx;

3. Паспорт громадянина України для виїзду за кордон;

4. Паспорт громадянина України (у разі подання ID картки – подається довідка про реєстрацію місця проживання в Україні);

5. Свідоцтво про народження;

6. Документ, що підтверджує реєстрацію місця проживання у Республіці Польща (мельдунок);

7. Документ, що підтверджує відношення до військової служби (перебування на обліку/ неперебування на обліку);

8. У разі попереднього шлюбу - документи, що підтверджують його припинення (свідоцтво про розірвання шлюбу, свідоцтво про смерть одного з подружжя, рішення суду України або висновок відділу реєстрації актів цивільного стану про визнання шлюбу недійсним);

9. Копія реєстраційного номеру облікової картки платника податків.

УВАГА!!! Документи зазначені в пп.3-8 подаються разом з КОПІЯМИ!

За реєстрацію шлюбу сплачується консульський збір у розмірі 415 зл. Консульський збір оплачується під час прийому громадян у безготівковій формі (банківською карткою в установі або у найближчому відділені банку чи пошти готівкою). * При оплаті консульського збору банківською карткою в установі просимо врахувати, що банківська комісія складає 4 PLN.

Якщо жінка і (або) чоловік не можуть через поважні причини особисто подати заяву про реєстрацію шлюбу до дипломатичного представництва або консульської установи, то таку заяву, справжність підписів на якій має бути нотаріально засвідчена, можуть подати їх представники згідно з довіреністю, посвідченою у встановленому порядку


Реєстрація шлюбу відбувається після спливу одного місяця від дня подання заяви особами, які бажають укласти шлюб. За погодженням з особами, які бажають укласти шлюб, консул призначає день і час реєстрації шлюбу (з додержанням вимог, передбачених статтею 32 Сімейного кодексу України).

У виняткових випадках, на підставі спільної заяви наречених та документів, які підтверджують наявність поважної причини, консул може скоротити місячний строк. Звертаємо увагу на необхідність належного засвідчення таких документів, виданих іноземними органами.

Якщо з поважних причин у визначений консулом строк наречені не можуть з'явитися для реєстрації шлюбу, слід подати письмове прохання й перенести реєстрацію на інший день (але не пізніше ніж на один рік з дня подання заяви).

Якщо консул до реєстрації шлюбу отримає письмову інформацію про наявність перешкод до укладення шлюбу, реєстрацію буде відкладено й запропоновано заявникові, який надав таку інформацію, представити в термін не більш як три місяці відповідні докази, які підтверджують наявність цих перешкод.

Консул може сам здійснити необхідну перевірку, відклавши реєстрацію шлюбу. За наявності передбачених законодавством перешкод для реєстрації шлюбу консул відмовляє в його реєстрації й видає письмове роз'яснення. Якщо відомості про такі перешкоди не дістануть підтвердження, шлюб реєструється на загальних підставах.

Реєстрація шлюбу за довіреністю або через представника не дозволяється. Присутність нареченої та нареченого в момент реєстрації їхнього шлюбу є обов'язковою.

Якщо особи, які подали заяву, не з'явилися до консульської установи протягом тримісячного строку з дня її подання і не повідомили причину неявки, то заява втрачає чинність.

Шлюбне прізвище

Реєстрація шлюбу та видача подружжю свідоцтва про шлюб провадиться у приміщенні консульської установи в присутності осіб, які укладають шлюб.

Наречені мають право:

обрати прізвище одного з них як спільне прізвище подружжя,

або надалі іменуватись дошлюбними прізвищами, 

або приєднати до свого прізвища прізвище другого з подружжя.

Складання більше двох прізвищ не допускається, якщо інше не випливає зі звичаю національної меншини, до якої належить наречена і (або) наречений.

Якщо під час реєстрації шлюбу прізвище було змінене, паспортні документи (внутрішній паспорт/ID-картка та закордонний паспорт/-ти) підлягають обміну в місячний строк на нове прізвище.


🚧Зверніть увагу!

На відміну від свідоцтва про шлюб, виданого в Україні чи іноземними органами влади, свідоцтво про шлюб, видане консульським представництвом України, які і інші документи консульських установ, апостилюванню не підляє відповідно до ст.1 Конвенції, що скасовує вимогу легалізації іноземних офіційних документів від 05.10.1961 р

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux