• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • English
  • Polski
Посвідчення особи на повернення в Україну (т.зв. «білий паспорт»)
Опубліковано 02 липня 2021 року о 17:18
ВАЖЛИВО: Документи та бланки заяв необхідно обов’язково заповнити до прийому громадян та забезпечити наявність усіх необхідних копій. 
  1. Закон України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особи чи її спеціальний статус» від 20.11.2012 року зі змінами
  2. Закон України «Про порядок виїзду з України та в’їзду в Україну громадян України» від 21 січня 1994 року зі змінами
  3. Постанова Кабінету Міністрів України від 05.04.2017 року № 285 «Про затвердження зразка бланка, технічного опису та Порядку оформлення та видачі посвідчення особи на повернення в Україну» 


Посвідчення особи на повернення в Україну є документом, що посвідчує особу, підтверджує громадянство України (крім випадків, передбачених законами), дає право на в’їзд в Україну, оформляється і видається закордонними дипломатичними установами України.

Посвідчення оформлюється та видається у разі:

  • втрати або викрадення під час перебування за межами України документа, що посвідчує особу, підтверджує громадянство України та/або дає право на виїзд з України і в’їзд в Україну;
  • коли строк дії документа, що посвідчує особу, підтверджує громадянство України та дає право на виїзд з України і в’їзд в Україну, закінчився;
  • коли встановлено, що документ, який посвідчує особу, підтверджує громадянство України та дає право на виїзд з України і в’їзд в Україну, є недійсним з інших причин;
  • коли громадянин України не оформлював документів, що посвідчують особу, підтверджують громадянство України та/або дають право на виїзд з України і в’їзд в Україну.


Посвідчення може бути також видано особам без громадянства, які мають право на постійне проживання в Україні, іноземцям та особам без громадянства, яких в Україні визнано біженцями або особами, які потребують додаткового захисту, в разі втрати або викрадення під час перебування за кордоном виданих в Україні документів, що посвідчують особу та дають право на виїзд з України і в’їзд в Україну, якщо строк дії таких документів закінчився або встановлено, що вони є недійсними з інших причин.

Оформлення та видача посвідчення здійснюються протягом одного робочого дня, але не більш як п’яти робочих днів з дня подання всіх документів і отримання консульською посадовою особою дипломатичної установи відомостей, передбачених чинним законодавством, та сплати консульського збору.

У разі необхідності надсилання письмового запиту строк оформлення посвідчення може бути продовжено до часу отримання відповіді на такий запит, але не більш як 30 днів.

1. Заповнена заява (зразок заповнення);

2. Довідка з поліції, що підтверджує факт втрати паспортного документа;

Найближчий до консульства відділ поліції - Komisariat Policji II w Krakowie, ul. Lubicz 21 

3. Внутрішній паспорт – оригінал та копії усіх сторінок з відмітками (у разі наявності);

4. Копія першої сторінки втраченого закордонного паспорта (у разі наявності);

5. Дві кольорові фотокартки розміром 35х45 мм (зображення обличчя повинне становити від 70 до 80 відсотків загальної площі фотокартки, фон - білий).

6. [У випадку оформлення документа неповнолітній дитині] Свідоцтво про народження - оригінал та копія.


ВАЖЛИВО: У випадку відсутності у заявника оригіналу внутрішнього паспорта, для підтвердження його особи та належності до громадянства, установою оформлюється запит до компетентних органів України. 

Просимо врахувати, що обробка такого запиту компетентними органами України може займати до 72 годин.

  1. Заповнена заява (зразок заповнення);
  2. Внутрішній паспорт – оригінал та копії усіх сторінок з відмітками (у разі наявності);
  3. Закордонний паспорт - оригінал та копія першої сторінки;
  4. Дві кольорові фотокартки розміром 35х45 мм (зображення обличчя повинне становити від 70 до 80 відсотків загальної площі фотокартки, фон - білий).
  5. [У випадку оформлення документа неповнолітній дитині] Свідоцтво про народження - оригінал та копія.


ВАЖЛИВО: У випадку відсутності у заявника оригіналу внутрішнього паспорта, для підтвердження його особи та належності до громадянства, установою оформлюється запит до компетентних органів України. 

Просимо врахувати, що обробка такого запиту компетентними органами України може займати до 72 годин.

  1. Заповнена заява;
  2. Копії перших сторінок закордонних паспортів обох батьків;
  3. Документ, який підтверджує легальність перебування на території Республіки Польща одного з батьків (заявника) - оригінал та копія;
  4. Свідоцтво про народження дитини – оригінал та копія;
  5. Переклад присяжного перекладача на українську мову свідоцтва про народження;
  6. Довідка про реєстрацію особи громадянином України;
  7. Дві кольорові фотокартки дитини розміром 35х45 мм (зображення обличчя повинне становити від 70 до 80 відсотків загальної площі фотокартки, фон - білий).

Документи можна подати під час прийому громадян в порядку черги без попередньої реєстрації тільки і виключно за наявності заповненої належним чином заяви та повного пакету документів.

Строк дії посвідчення визначається консульською посадовою особою дипломатичної установи, відповідальною за його видачу, виходячи з реальної можливості повернення в Україну пред’явника посвідчення, але не може перевищувати 30 днів, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України.

Консульський збір за оформлення посвідчення особи на повернення в Україну складає 125 PLN.

Консульський збір справляється під час прийому громадян у безготівковій формі (банківською карткою в установі або у найближчому відділені банку чи пошти готівкою). При оплаті консульського збору банківською карткою в установі просимо врахувати, що банківська комісія складає 4 PLN
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux