Щодо заходів із вшанування пам’яті жертв Голодомору в Україні 1932-1933 рр.
Генеральним консульством України в Кракові було проведено низку заходів у зв’язку з 80-ми роковинами Голодомору 1932-1933 років в Україні.
Так, 23-24 листопада ц.р., з нагоди вшанування жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні, у православних та греко-католицьких храмах консульського округу відбулись панахиди за жертвами Голодомору в Україні.
У Кракові 23 листопада ц.р. у греко-католицькому храмі Воздвиження Чесного Хреста відбулася панахида по померлим від голоду українцям.
Після служби Божої було організовано покладання квітів та вінків з колосками пшениці, а також запалення свічок біля пам’ятного знаку жертвам Голодомору в Україні в 1932-1933 рр., що знаходиться на вул. Вісльна 11 в Кракові.
До пам’ятного знаку вшанувати пам'ять жертв Голодомору також прийшли представники міської влади Кракова, а саме директор Відділу культури Краківської мерії Станіслав Дзєдзіц, директор Краківського відділення Інституту національної пам’яті РП Марек Ляссота, численна українська громада на чолі з керівником Краківського гуртка Об’єднання українців в Польщі Оксаною Баранівською, дипломати, викладачі Краківських університетів, українські студенти, які навчаються в краківських вищих навчальних закладах та представники ЗМІ РП.
На початку заходу перед численними присутніми виступив Генеральний консул України в Кракові В.Максименко, який подякував присутнім за участь у заході, поінформував, що сьогодні, 23 листопада, в Україні оголошено Днем скорботи та закликав присутніх вшанувати пам'ять жертв Голодомору в Україні хвилиною мовчання.
Після проголошення промов та покладання вінків Генконсул В.Максименко разом з директором Краківського відділення Інституту національної пам’яті РП Марком Ляссотою відкрили спільну тематичну фотовиставку присвячену жертвам Голодомору в Україні в 1932-1933 рр., яка в грудні ц.р. буде експонуватися в холі Краківської мерії.
Наступного дня, 24 листопада ц.р. в м.Катовиці Генконсул В.Максименко взяв участь в літературному вечорі вшанування пам’яті Голодомору в Україні 1932-1933 років, який був проведений членами Катовицького гуртка ОУП.
Вечір відкрила керівник гуртка Ірина Ковалик та запросила присутніх вшанувати пам'ять жертв Голодомору в Україні хвилиною мовчання.
У заході взяли участь представники влади Сілезького воєводства, викладачі місцевих університетів, українські студенти та представники духовенства.
Того ж дня на Віллі Деціюша у м. Краків відбувся тематичний пам’ятний концерт у зв’язку з 80-ми роковинами Голодомору в Україні 1932-1933 років, який був спільно організований Товариством Вілла Деціюша та Генеральним консульством України в Кракові.
Перед початком концерту до присутніх звернувся Генконсул України В.Максименко, який наголосив на важливості проведення подібних заходів та подякував співорганізаторам за підтримку, а також представив українську піаністку – солістку Львівської обласної філармонії Маріанну Гумецьку. У виконанні української артистки були виконані твори відомих українських та зарубіжних композиторів, а саме: Ф.Шуберта, П.Чайковського, В.Рунчака, Л.Ревуцького, А.Кось-Анатольського та М.Скорика.
На концерті були присутні Воєвода Малопольського воєводства Єжи Міллер, директор Відділу культури Краківської мерії Станіслав Дзєдзіц, дипломати, акредитовані в Кракові, працівники Генконсульства України, українська діаспора, творча інтелігенція Кракова.
Крім того, 23-25.11.2013 р. у м. Вроцлав було проведено низку заходів, присвячених вшануванню 80-их роковин Голодомору 1932-1933 років в Україні, організованих Почесним консульством України в м. Вроцлав.
Так 23 листопада ц.р. відбулася виставка дитячих малюнків “Пам’ятаймо великий Голодомор на Україні” у приміщенні Вроцлавського гуртка Об’єднання українців в Польщі. В той самий день Вроцлавським гуртком Об’єднання Українців в Польщі було проведено лекцію, концерт та фотовиставку в Етнографічному музеї м. Вроцлав. Також у виконанні польсько-українського аматорського театру “Дебют” в м. Вроцлав відбулися театральні виступи “Остання Зірка” та “Сам на сам”. Захід пройшов за підтримки Фундації “Україна” та Почесного Консульства України у Вроцлаві. У заходах взяло участь понад 200 осіб.