17-18 вересня в Санктуарії Св. Івана Павла ІІ у Кракові-Лагєвніках в рамках Фестивалю «Вітер на - Дії» (
https://vnd.org.ua), під гаслом «Разом у труднощах! Разом в Перемозі», відбулась зустріч української молоді з України, Польщі та країн Європи.
Провідною ідеєю зустрічі були наміри спільної молитви, проведення дискусій та створення візії майбутнього своєї країни.
Головний організатор Фестивалю - Українська Греко-Католицька Церква. Партнерами виступили: Міністерство молоді та
спорту України; Краківська Архідіїцезія РКЦ; Філадельфійська Архідіїцезія; Патріарша Комісія у справах молоді УГКЦ; Санктуарій Св. Івана Павла ІІ у Кракові-Лагєвніках; Caritas-Polska; PKP, а також ціла низка українських та польських інституцій, організацій, фірм, фундацій, українські та польські мас-медіа та ін.
Місією Фестивалю є зміна молодіжного середовища, а також створення нового проактивного суспільства людей, що працюють над власним розвитком та готових будувати майбутнє на основі християнської віри, любові й поваги до кожної людини.
Як зазначається на сайті організаторів Фестивалю, наприкінці 2013 року голова Комісії у справах молоді УГКЦ о.Ростислав Пендюк у розмові з учасниками християнського гурту «Кана» викристалізував ідею фестивалю, на який би з'їхалася молодь з усієї України. Основою такого фестивалю мала стати духовно-пісенна програма, а також сама зустріч молоді.
Обов'язковими елементами заходу мали стати проживання молоді у сім'ях та на парафіях міста, ознайомлення із самим містом та дводенне перебування на спільній території з такими основними активностями: "Відкритий університет", духовний майданчик, майстерні, духовно-концертна програма на сцені.
Під час приготувань до події оргкомітетом, під впливом однойменної ідеї о.Андрія Зелінського, з'явилася назва «Простір на-Дії». Дефіс у назві показує, що «на-Дії» — це гра слів: з одного боку вона вказує на «надію», з іншого - «на дію» замість пасивного спостерігання чи нарікання на те, що відбувається довкола.
31.03.2014 року на запрошення отця Р.Пендюка в приміщенні Українського Католицького Університету відбулася зустріч молоді для спільного визначення назви фестивалю. У результаті голосування було обрано абревіатуру ВІТЕР.
До дискусії із молоддю на низку актуальних тем сьогодення, протягом двох днів було запрошено 100 відомих спікерів з України та Польщі, серед яких зокрема: музиканти гурту Антитіла; українська дизайнерка Юлія Магдич; директор Директорату розвитку електронних послуг у Міністерстві цифрової трансформації України Мстислав Банік; монах-редемпторист, священик та блогер Падре Серж; засновниця волонтерської ініціативи «Як не стати овочем», авторка та ведуча радіо й телепрограм з інфогігієни Оксана Мороз; викладач Бізнес-школи УКУ та виконавчий директор Центру Лідерства УКУ Андрій Рождественський; інфлюенсер і підприємець Ігор Коваль; блогерка та бізнесвумен Лідія Кошарська; духівник-блогер о. Іван Гнатюк; засновниця сімейного бізнесу «Smart Space» Олена Созанська; українська письменниця Надійка Гербіш; с.Климентія Луків - координаторка проєкту "Католицизм" в Україні; телеведуча й спікер освітніх проєктів Ната Бенч; автор книги "Несподіваний Іслам", експерт із Близького Сходу та Ісламу Роман Назаренко; журналістка та телеведуча Дарія Гірна; директор Школи журналістики та комунікацій УКУ о.Андрій Шестак; президент релігійного Товариства «Свята Софія», ректор собору Святої Софії та директор офісу «Мігратес» Апостольського Екзархату о.Марко Семеген; головний координатор проєкту «Єзуїтська служба біженцям» у Польщі Віталій Осмоловський; керівник компанії «Prosteer Group» Дмитро Васильченко; духівник УКУ Лука Михайлович; директор «WPES LTD» Мирослав Кошун; правозахисниця, координаторка проєктів організацій «Open Dialogue Foundation» та «Italian Federation for Human Rights», продюсерка проєктів «Ukraїner» Наталя Панченко; операційний директор «Нова Пошта» Євген Тафійчук та багато інших відомих осіб.
Унікальна можливість безпосереднього спілкування з українською молодіжною аудиторією була надана організаторами й Генеральному консулу України в Кракові Вячеславу Войнаровському під час дискусійної панелі «Україна нових значень». Її спікером також був колишній Посол Канади в Україні та бізнес-омбудсмен Роман Ващук, а модерувала бесіду дослідниця медіа та культури, ексочільниця Центру сталого миру та демократичного розвитку, консультантка Міністерства культури та інформаційної політики України Оксана Лемішка.
Відповідно до програми Фестивалю, у рамках «Night stage» виступили виконавці та музичні гурти: ENLEO, Agnieszka Cudzich, Пікардійська Терція, Kana Band та Kerygma Project, KOLA, ДикоBrass, Христина Соловій.