Генеральний консул України в Кракові Ореста Старак 14.06.2026 року взяла участь у меморіальних заходах з нагоди Національного дня пам’яті жертв німецьких нацистських концентраційних таборів і таборів смерті, які відбулися в Освенцимі.
Офіційні заходи розпочалися на території Державного музею Аушвіц-Біркенау, де представники органів державної влади, місцевого самоврядування, дипломатичного корпусу, громадських організацій та духовенства вшанували пам’ять жертв нацистського терору. Учасники церемонії запалили лампадки біля «Стіни смерті» на подвір’ї блоку №11 колишнього табору Аушвіц І.
У рамках пам’ятних заходів Генеральний консул України також взяла участь у церемонії покладання квітів до меморіальної таблиці, присвяченої депортації перших поляків до Аушвіца, на території Малопольського державного університету імені ротмістра Вітольда Пілецького в Освенцимі.