ВАЖЛИВО: Щодо транзиту через країни ЄС
Опубліковано 25 березня 2020 року о 17:30

Шановні громадяни України!

У зв’язку із пандемією коронавірусу COVID-19 в усьому світі вводяться безпрецедентні заходи задля обмеження стрімкого поширення вірусу. Широко застосовуються заборони для в’їзду іноземних громадян на території держав-членів Європейського Союзу та обмеження на пересування в середині країн. Європейський Союз тимчасово обмежив в’їзд до ЄС багатьом громадянам третіх країн. Водночас, ці обмеження не повинні розповсюджуватися на осіб з особливими функціями, включно з громадянами, які прямують через ЄС транзитом. МЗС України та наші консульські установи фіксують випадки недопущення на рейси громадян України, які їдуть транзитом з метою повернення в Україну.  На жаль, на сьогодні не існує універсальної формули, яка гарантуватиме транзитний проїзд. Водночас, вважаємо за доцільне надати кілька рекомендацій, виконання яких сприятиме успішному завершенню вашої подорожі. 

Ми рекомендуємо:


1. Зайдіть на веб-сторінку Посольства України у державі-членів ЄС, через яку плануєте летіти транзитом (або знайдіть відповідне Посольство у мережі Facebook): 
https://mfa.gov.ua/diplomatichni-ustanovi/inozemni-diplomatichni-ustanovi-v-ukrayini)


2. Прогляньте останні новини й оголошення. 


Наші Посольства невідкладно публікують інформацію від авіаперевізників щодо доступних спеціальних рейсів зі столиць держав-членів ЄС до України.


3. Здійсніть всі необхідні кроки для придбання квитка з транзитної країни ЄС до України. 


Роздрукуйте цей квиток для його пред’явлення під час посадки на літак, який прямує до столиць держав-членів Євросоюзу. Придбаний та роздрукований квиток є підтвердженням транзитної мети поїздки громадянина України через державу-члена ЄС до себе додому.


4. ЛИШЕ ЗА НАЯВНОСТІ КВИТКА ДО УКРАЇНИ, плануйте та реєструйтесь на рейси з країн, де ви знаходитесь, до держав-членів Європейського Союзу. 


5. Якщо маєте доступ до інтернету, роздрукуйте та завантажте інструкції Європейської Комісії щодо організації пропуску через кордони людей та товарів, доступні за посиланнями: https://ec.europa.eu/home-affairs/sites/homeaffairs/files/what-we-do/policies/european-agenda-migration/20200316_covid-19-guidelines-for-border-management.pdf


https://ec.europa.eu/transport/sites/transport/files/legislation/2020-03-23-communication-green-lanes_en.pdf


6. Так само ознайомтеся і роздрукуйте або завантажте інформацію про права пасажирів, доступну за цим посиланнями:
https://ec.europa.eu/transport/sites/transport/files/legislation/c20201830.pdf 
https://ec.europa.eu/info/sites/info/files/passengers-rights-faq.pdf 


Просимо врахувати, що прикордонні служби держав-членів Європейського Союзу уповноважені самостійно ухвалювати остаточні рішення про допуск іноземних громадян на територію держав-членів Євросоюзу. Такі рішення про допуск на в’їзд ухвалюються з урахуванням рішень національних Урядів, продиктованих обмежувальними заходами для стримування COVID19.       


Просимо використовувати будь-яку нагоду повернутися в Україну.  Пам’ятайте, ваше повернення додому є не лише обов’язком Держави, але й особистою відповідальністю кожного з Вас.

Залишайтеся здоровими! Бережіть себе і своїх близьких! 
Більше за темою
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux