Віцеконсул Генерального консульства України в Кракові Валентина Кузьмін 07.10.2025 року долучилася до святкування першої річниці створення Української бібліотеки в
Кракові - важливого культурного осередку української громади міста.
Під час заходу до присутніх із вітальним словом звернулася В.Кузьмін, яка підкреслила значущість бібліотеки як простору збереження мови, культури, традицій та української ідентичності. Віцеконсул зазначила, що в умовах війни, коли мільйони українців вимушено перебувають за кордоном, подібні ініціативи стають важливими містками між рідною культурою та новими обставинами життя. Окремо В.Кузьмін висловила щиру подяку всім, хто долучився до створення бібліотеки, наповнює її книжками, подіями та змістом - українській громаді Кракова, польським партнерам, волонтерам, освітянам і меценатам.
У межах святкування відбулося вручення нагород переможцям фотоконкурсу, зустріч із юними читачами, які поділилися своїми вораженнями про прочитані твори, а також презентація діяльності Української бібліотеки в Кракові та її нових ініціатив.
Для того, щоб записатися до Української бібліотеки в Кракові, можна звернутися до
Freedom Space Foundation, яка опікується діяльністю бібліотеки.