У Краківському міжнародному центрі культури 16.09.2021 року було урочисто відкрито виставку «Україна. Спільні погляди на взаємини» https://mck.krakow.pl/wystawy/ukraina-wzajemne-spojrzenia
Культурно-мистецька акція реалізована у співпраці Національного художнього музею України (НХМУ) і Краківського міжнародного центру культури (КМЦК). Окрім цього, партнерами проєкту з польської сторони виступила низка інституцій, зокрема: Національний музей Кракова й Національний музей Варшави, галерея «Арсенал» із Бялогостоку та ін.
За визначенням організаторів, проєкт дає унікальну можливість представити твори провідних українських художників у співставленні з польськими митцями, а також замислитись над питаннями сусідтва обох країн, взаємних стереотипів і міфів, двостороннього діалогу та бачення спільного майбутнього. Його метою є розбудова добросусідських відносин між Україною та Польщею, формування позитивного іміджу України в світі, посилення присутності нашої держави та її творчого надбання в світовому контексті.
На вернісажі представлено 60 творів XVIII-XXI cт. з колекцій Національного художнього музею України, Національного заповідника «Києво-Печерська лавра», Національного музею «Київська картинна галерея», Музею театрального, музичного та кіномистецтва України, приватних зібрань й фондів сучасних художників. Хронологія показу охоплює більше трьох століть, основними тематичними лініями є державотворення, козацтво, національні песоніфікації, та ін.
З вітальними словом до організаторів та учасників заходу звернувся Генеральний консул України в Кракові Вячеслав Войнаровський, а також виступили з промовами: директорка КМЦК Агата Вонсовска-Павлік, Заступник директора з виставково-експозиційної роботи НХМУ Оксана Баршинова та ін.
У церемонії відкриття вернісажу взяли участь: голова Краківського кола Об’єднання українців Польщі Андрій Олійник і головний редактор «UAinKrakow» Ольга Менько, а також колишній Посол Республіки Польща в Україні і голова правління Товариства «Вілла Децеюша» Ян Пєкло.
Виставка доповнює цикл подій у Кракові присвячених 30-річчю відновлення Незалежності України та представляє польській громадськості й українській громаді міста культурну спадщину нашої держави і її експозицію можна буде оглянути до 16 січня 2022 року.