Щодо ХХІІ Міжнародної конференції з євроатлантичної безпеки в Кракові
17 жовтня ц.р. в м.Краків Генеральний консул України в Кракові В.М.Максименко взяв участь у роботі XХII Міжнародної наукової конференції «Нова форма євроатлантичної політики безпеки після сaміту НАТО в Уельсі», яка була організована Штаб-квартирою НАТО, Фондом Конрада Аденауера в Польщі, Польським інститутом міжнародних справ та Фондом «Інститут стратегічних навчань» в Кракові.
З вітальним словом до учасників конференції звернулася Анна Шиманська-Кліх – Голова Фонду «Інститут стратегічних навчань», яка подякувала за участь у конференції та представила гостей.
У роботі конференції взяли участь: Сенатор Сейму Республіки Польща – Богдан Кліх, Заступник Міністра національної оборони РП – Роберт Купєцкі, Директор Інформаційного Бюро НАТО в Москві – Роберт Пшчел, Директор Офісу зв’язку НАТО в Україні – Марчін Козел, Генеральний консул США в Кракові – Еллен Гермейн, політики, дипломати, науковці, експерти та представники ЗМІ Польщі.
Під час конференції було проведено три тематичних блоки на тему: «Усі за одного – колективна оборонна політика», «European Reassuarance Initiative» та «Пристосування сил та військових досягнень до стандартів НАТО».
Директор Інформаційного Бюро НАТО в Москві Роберт Пшчел зазначив, що саміт в Ньюпорт був успішним, тому що враховуючи кількість проблем і необхідність досягнення консенсусу ми змогли прийняти конкретні рішення, а саме План дій щодо забезпечення готовності (RAP). Положення, що стосується України були досить сильними в плані політичної та практичної підтримки. Важливо також, що вдалося знайти баланс щодо загрози на Сході та Півдні. Таким чином в Польщі і країнах Балтії буде збільшено кількість військ НАТО. Саміт також показав, що НАТО готове подолати будь-які проблеми безпеки.
На думку Директора Офісу зв’язку НАТО в Україні – Марчіна Козела, в Україні відбувається гібридна війна, яка є неможливою в країнах НАТО. Він також зупинився на питаннях зовнішньої та внутрішньої безпеки України та підкреслив, що без світової підтримки Україні буде дуже важко вирішити низку питань, які пов’язані з військовим конфліктом в Донецькій та Луганській областях.