Щодо міжнародної конференції в Кракові
23-24 жовтня ц.р. в м.Краків Генеральний консул України в Кракові В.М.Максименко взяв участь в роботі Міжнародної наукової конференції «Сила безсилих з візитом у відповідь», яка була організована громадським об’єднанням «Фундація Вілла Деціюша», Форумом 2000 Прага, Фондом PAUCI Варшава-Київ та Генеральним консульством США в Кракові, та присвячена ідеї свободи.
Метою конференції стало питання щодо вирішення проблем, пов’язаних з порушенням міжнародного права щодо використання Росією військової сили проти України, наслідками протистоянням на Майдані в Києві під час революції гідності, анексією Криму та дестабілізацією на Сході України через брутальне втручання проросійських сепаратистів та терористів за участі військової техніки та військ Російської Федерації.
На конференції з вступною лекцією на тему: «Сила безсильних» виступив Богуслав Сонік – депутат Європарламенту (2004-2014рр.), колишній опозиціонер, Голова правління Об’єднання Вілла Деціюша.
В роботі конференції взяли активну участь науковці та експерти з України, а саме Рустем Мамут оглу Аблатіф – юрист, політичний аналітик, спеціаліст у справах етнічної політики, який працював в Уряді АР Крим, викладач Карлетонського університету в Оттаві, викладач Львівського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України, який поінформував учасників про становище кримських татар в анексованому Криму та протиправні дії РФ щодо громадянської свободи українського та кримсько-татарського населення.
Тарас Возняк – український культуролог, політолог, засновник та головний редактор незалежного журналу «Ї», взяв активну участь у засіданні круглого столу на тему: «Україна – Європа: імператив безпеки. Режим трансформації і примус діалогу. Змушені до застосування сили?».
Для учасників конференції була урочисто відкрита фотографічна документальна виставка «Сила» у виконанні українських авторів – Соломії Рожко та Андрія Кирчів щодо революційних подій на Майдані в Києві.
В роботі конференції взяли участь провідні політики, дипломати, науковці, студенти та журналісти з Польщі, Білорусі, Бразилії, Венесуели, Італії, Єгипту, Німеччини, Норвегії, Словаччини, США, Угорщини, Франції, Швеції та України.